Japońska precyzja narzędzi Kanefusa

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że długie życie każdego urządzenia to duże, wymierne oszczędności dla każdego przedsiębiorstwa. Z takiej „żywotności” wręcz słyną produkty japońskiej firmy Kanefusa, narzędzi dedykowanych do przemysłu meblarskiego i drzewnego. Jeśli takich właśnie potrzebujecie, możecie je kupić w firmie BRYK, która jest wyłącznym dystrybutorem japońskiej marki.

Od ponad dwudziestu lat zaopatrujemy przemysł meblarski w narzędzia najwyższej jakości. Z firmy typowo handlowej przekształciliśmy się w serwis narzędzi diamentowych oraz ich produkcję. 

Operujemy na rynku w oparciu o dwa sektory gospodarki. Jednym z nich są producenci sektora meblowego, w ramach którego powstała submarka BRYK Woodworking Engeenering. Drugi to narzędzia Advanced Techtools – skierowane do metalu, do firm zrzeszonych w obrębie przemysłu lotniczego, doliny lotniczej, motoryzacji, kompozytów i ich stopów. 

W dużej mierze działalność naszej firmy oparta jest o specjalne narzędzia diamentowe, które doskonale nadają się do obróbki płyt MDF, HDF, materiałów drewnopochodnych i aluminium służących do produkcji w największych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski. 

Japońskie piły do cięcia w pakietach i pojedynczo

Oferta naszej firmy cały czas się powiększa wraz z rosnącymi potrzebami rynku. Dlatego też dziś chcemy przedstawić najnowszą III generację piły BoardPro japońskiego producenta Kanefusa.

Piły te dedykowane są do rozkroju płyty wiórowej, laminowanej, MDF, HDF i przeznaczone są zarówno do cięcia płyt w pakietach na piłach panelowych, jak i pojedynczego rozkroju płyt na piłach formatowych.

Czterokrotnie dłuższa żywotność

Warto wiedzieć, że to co jest wyróżnikiem tego narzędzia to praktycznie czterokrotnie dłuższa żywotność piły. Tajemnica ich niezwykłej żywotności tkwi w korpusie. Bo to właśnie ten element jest sercem piły i jego stabilność ma bezpośredni wpływ na najwyższą jakość ciętej powierzchni. 

Najlepsze produkty powstają z pasji

Produkty firmy Kanefusa produkowane są w zgodzie z ponad 100-letnią tradycją firmy opartej na doświadczeniu, japońskiej filozofii życia, Produkty firmy Kanefusa produkowane są w zgodzie z ponad 100-letnią tradycją firmy opartej na doświadczeniu, japońskiej filozofii życia, koncentracji na przyjemności działania i nieustannego doskonalenia swoich umiejętności w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami produkcji.

Właśnie tak rozumiana praca przestaje być nieprzyjemnym obowiązkiem, staje się dobrem i wartością samą w sobie. Wartością, która sprawia, że możemy doceniać nasze tu i teraz, skupiać się na teraźniejszości i z satysfakcją przeżywać każdy kolejny dzień. Tak tworzy się z pasją najlepsze produkty, tak powstaje japońska gwarancja najwyższej dostępnej jakości na rynku.  

Dzięki tym wszystkim elementom piła Kanefusa BoardPro pracuje nie o 20% czy 30% a o 400% dłużej od standardowej piły!

Japońskie piły pracują zarówno w dużych, jak i małych fabrykach mebli i rozcinają płytę wiórową, mdf, laminowaną różnych producentów zarówno krajowych jak i zagranicznych z bardzo dobrymi wynikami. 

Przeliczmy sobie zysk, jaki gwarantują piły Kanefusa

Piła kosztuje tyle ile przepracowała, i jest warta tyle ile przecięła materiału. Przy stale rosnących kosztach produkcji, wytworzenia każda fabryka mebli liczy koszty przestoju maszyny, gdy wymienia zużyte piły. Ważna jest przecież wydajność, czyli ile przetniemy elementów na zmianę i oczywiście niezmiennie jakość produkcji. Przestój maszyny to nie tylko koszty pracownika, straty czasu poprzez przezbrajanie maszyny, czy zredukowanego tempa produkcji przy rozruchu, to również straty jakości czyli błędy przy rozruchu produkcji. Startą jest też ilości niewykonanych w tym czasie elementów, co za tym idzie koszt nieterminowe dostawy zamówienia.

Bez względu na to czy mamy świadomość tych kosztów czy nie, one występują i jesteśmy w 100% pewni, że każda eliminacja przestoju to zysk. Jakiej wielkości on jest?

Odpowiedzmy sobie na pytanie:

Ile kosztuje 15 minut przestoju w firmie?

Przeliczmy cztery takie przestoje i to wszystko pomnóżmy przez ilość maszyn panelowych czy formatowych w firmie.

Suma tych wszystkich kosztów pokazuje, ile może zyskać producent mebli czy hurtownia płyt, kupując piły marki Kanefusa. 

4 razy dłuższa i cichsza praca

Japońska piła BoardPro III firmy Kanefusa pracuje cztery razy dłużej od standardowej piły dostępnej na rynku. Tak długa praca zmniejsza ilość przestojów na przezbrajanie maszyn eliminując koszty, a zatem generuje zyski w tysiącach złotych.  

Piły te charakteryzują się bardzo długą żywotnością oraz do 5 dB cichszą pracą, co pozwala znacznie zredukować hałas towarzyszący cięciu. 

Jak pokazują statystyki, w Polsce prawie milion osób pracuje w warunkach trudnych, w których są narażeni na uszkodzenie słuchu. Jest to jeden z najczęściej występujących czynników szkodliwych i uciążliwych w pracy.

Ośmiogodzinna praca w takich warunkach to maksimum 85 dB i każdy pracodawca powinien wprowadzić odpowiednie działania, stosować elementy czy maszyny jak i narzędzia o niższym współczynniku hałasu.  

Do takich elementów wpływających na zmniejszenie poziomu hałasu należą właśnie piły japońskiego producenta. Zastosowane w tych piłach rozwiązania, jak wygłuszające nacięcia laserowe raz specjalna geometria zębów sprawiają, że piła pracuje do 5dB ciszej. 

Jeżeli Państwa zaciekawiła nowej jakości piła Kanefusa, jak i propozycja wprowadzenie oszczędności w firmie zapraszamy do naszych regionalnych dystrybutorów, których sieć powiększamy, doradców handlowych czy kontaktu z centralą firmy.

Jesteśmy również otwarci na nowe firmy chcące dystrybuować produkty Bryk i Kanefusa.
 

Więcej informacji: https://bryk.com.pl/

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Project co-financed by the European Union from the European Regional Development Fund